Sveiciens!

Man ļoti jāatvainojas par ilgo klusēšanu un solījumu nepildīšanu. Šīs pēdējās dažas nedēļas ir bijušas notikumiem bagātas – esmu paspējusi iekārtoties jaunajā darbā, mazliet paslimot, pārkārtot māju un sastādīt garu sarakstu ar to, par ko vēl varētu ierakstīt “Soli pa solim” blogā. Diemžēl tieši pirmie divi ir bijuši par iemeslu manai klusēšanai. Zinu, ka vairāki mana bloga lasītāji ir pacietīgi gaidījuši manu atgriešanos, un liels paldies viņiem par atbalstu!

Bet nu “Iedvesmas brīdis” atkal ir klāt, un šoreiz, kompensējot arī iepriekšējās divas nedēļas, ar trīskārši vairāk saturu, t.i., 3 video, 3 rokdarbu, 3 rakstu un 3 mājas lapu apskats.

3 Nedēļas video

Sākšu ar kādu interesantu reklāmu, kas pēdējās nedēļu laikā ir vairākkārt apspriesta dažādos rokdarbu blogos (piemēram, šeit). Reklāma, vienkāršiem vārdiem runājot, ir adīta! Nepārspīlējot, tā “uzada” visu, kas ir mums apkārt. Ļoti aizraujoša ideja, un vēl jaukāks izpildījums. Mani tā tiešām aizrāva tik tālu, ka noskatījos to vismaz 4 reizes. Un es droši vien neesmu vienīgā, jo vismaz iekš YouTube pēdējās nedēļas laikā tās apskats pārsniedzis 100 000.

Ja kādam interesē šīš reklāmas veidošanas aizkulises un režisora komentāri, iesaku noskatīties arī šo video.

Šis nākamais video noderēs tiem, kam patīk izmēģināt dažas jaunas un sen aizmirstas rokdarbu tehnikas. Šeit Cathy Callaham stāsta un rāda, kā veidot lieliskus ziedus no lentītēm  izmantojot īpašas tam veidotas “stelles”. Neskatoties uz to, ka “aparāts” ar kuru šie skaistie ziedi tiek veidoti, ir speciāls un diez vai pie mums tik viegli veikalos būs atrodams (iekš ebay gan tas nav nekāds retums), domāju, ka radošas rokdarbnieces noskatoties šo video mācēs izdomāt, kā izmantot pa rokai atrodamus rīkus šīs tehnikas apgūšanai.

Visbeidzot trešais video būs interesants tiem, kam patīk aizrauties ar adīšanu, turklāt labprāt to dara dažādos ārpus-mājas apstākļos. Video ir parādīta kāda interesanta somiņa, kurā ierīkotas vairākas gaismas diodes, kas norāda, kāds ir adīšanas rakstiņš dažādās rindiņās. Visnotaļ oriģināla ideja un visai sarežģīts šķietami vienkāršas problēmas risinājums. Taču esmu pārliecināta, ka ir arī tādas adītājas, kam tas varētu noderēt.

3 Nedēļas rokdarbi

Bunny Finger Puppets by Molly

Bunny Finger Puppets by Molly

Strauji tuvojoties Lieldienām, īpaši interesanta šonedēļ man šķita the purl bee blogā publicētā filca zaķīšu kolekcija. Izmantojot baltā un krāsainā filca plāksnīšu salikumu šie zaķīši iznāk ļoti piemīlīgi. Un arī to veidošanas process neizskatās īpaši sarežģīts. Par to var pārliecināties pašā rakstā, kurā ar izsmeļošām bildītēm un aprakstu soli pa solim viss ir skaidri saprotams.

Jar Lamp by Marin Camille

Jar Lamp by Marin Camille

Rakstu par šo un citām līdzīgām tamborētām lampiņām nesen atradu iekš Craftzine bloga. Man šķita interesanta ideja par to, kā ar neliela tamborējuma palīdzību no vecas burkas uztaisīt interesantu mājas dekoru, kuram turklāt ir arī funkcionāla nozīme. Par šo un līdzīgām tamborētām lampiņām var uzzināt vairāk šajā lapā.

Pērlīšu kaklarotas - mākslas darbi by Teresa Sullivan

Pērlīšu kaklarotas - mākslas darbi by Teresa Sullivan

“Saldo ēdienu” atstājot noslēgumam, gribēju padalīties ar informāciju par kādu ļoti interesantu mākslinieci, kuru atklāju šonedēļ. Teresa strādā ar pērlītēm un veido no tām dažādas rotas un mākslas darbus. Nezinu gan, vai ar kakla rotām, ko viņa veidojusi, var staigāt pa ielgu, taču, ja kāds tā izdarītu, tas noteikti pievērstu visu garāmgājēju uzmanību. Ar pašu mākslinieci un dažiem no viņas darinājumiem var iepazīties viņas studijas mājas lapā. Taču ieteiktu noskatīties arī šo video iekš Vimeo, kas atklāj ne tikai Teresas ikdienas darba procesa detaļas, bet parāda arī viņas dziļāko aizraušanos ar dažāda veida pērlītēm un to vēstures pētīšanu.

3 Nedēļas raksti

Brown Bag Bird's Nest by Ellen Luckett Baker

Brown Bag Bird's Nest by Ellen Luckett Baker

Turpinot Lieldienu tēmu, kas dažādos rokdarbu blogos parādās arvien vairāk, šoreiz uzdūros jaukai idejai par to, kā pagatavot ligzdiņu priekš krāsotām Lieldienu olām. No papīra maisiņiem (vai citiem papīra izstrādājumiem) veidotās ligzdiņas pagatavošnas procesu piedāvā alpha+mom bloga veidotāja. Domāju, ka noteikti ir vērts šo ideju attīstīt tālāk un papildus ieteiktajiem materiāliem izmantot arī kādu dekoratīvo spalvu kušķi, dažus salmus un tievākus zariņus, vai arī varbūt veidot “moderno” ligzdiņu un pelēkā papīra vietā izmantot, piemēram, kādu īpaši krāsainu iesaiņojamo papīru.

Recycled phone book Pen organizer by Chica

Recycled phone book Pen organizer by Chica

Šādu interesantu vecas telefongrāmatas pielietojumu nesen publicēja Chica and Jo. Ideja ir vērā ņemama arī tāpēc, ka tā paver iespēju radošām variācijām par tēmu. Oriģinālajā rakstā var atrast smalku pamācību par to, kā pagatavot šādu zīmuļu turētāju, kā arī kā pagatavot līdzīgu, vairāku stāvu rakstāmpiederumu un citu biroja sīkumu organizētāju.

Washcloth Bunnies by Petite Planet

Washcloth Bunnies by Petite Planet

Pēdējās pāris nedēļas bijušas bagātas ar dažādiem rakstiem par to, kā soli pa solim veidot jaunus, interesantus rokdarbus, dekorus un citus nieciņus. Kā pēdējo šajā savā ierakstā vēlos atzīmēt Petite Planet publicēto rakstu par to, kā no parasta dvielīša uztaisīt jauku zaķa dekoru, lai arī vannas istabā šogad būtu jūtama Lieldienu nosaņa.

3 Nedēļas mājas lapas

Growing Up Creative

Growing Up Creative

Es ļoti nopriecājos tad, kad atradu Growing Up Creative mājas lapu. Kāpēc? Jo tās veidotāja, divu bērnu māte, raksta par to, kā attīsta savos bērnos radošumu un ļauj tiem pašiem veidot dažādus interesantus darbiņus. Šajā blogā var atrast ne tikai interesantas idejas bērnu nodarbināšanai, bet arī pašu izmēģināšanai. Man, piemēram, ļoti patika šo skaisto siena dekoru veidošana no tualetes papīra ruļļiem.

The Worlds Largest Collection of Smalls

The Worlds Largest Collection of Smalls

Tiem, kuriem pie sirds tuvāka ir izšūšana (tai skaitā arī man) un regulāri ir nepieciešams kāds iedvesmas avots jaunu, nelielu izšuvumu pagatavošanai, noteikti noderēs šī lapa: The Worlds Largest Collection of Smalls. Atbilstoši tās nosaukumam, tajā tiek regulāri publicēti dažādi nelieli, gatavi izšuvumi, ko iesūta lasītāji. Šī ir lapa, kurā var gan iegūt jaunas idejas tam, ko pagatavot no izšūtā, gan arī “nošpikot” arī dažu labu izšuvuma rakstiņu. Starp citu, ir arī otra tāda līdzīga lapa The Worlds Largest Collection of Smalls Too. Dažkārt gan abās lapās publicētie darbiņi atkārtojas, taču tādu nav pārāk daudz.

TheCraftsChannel's YouTube Channel

TheCraftsChannel's YouTube Channel

Visbeidzot tiem, kam patīk noskatīt dažādas rokdarbu tehnikas “no veidotāja rokām”, iesaku paskatīties TheCraftsChannel sadaļu iekš YouTube. Tajā atrodami video par dažāda veida rokdarbiem – sākot ar rotas lietu un apsveikumu kartiņu gatavošanu, un beidzot pat ar kleitu šūšanu. Šo kanālu uztur žurnāls Crafts Beautiful.

Tas nu arī šai reizei viss. Paldies par pacietību!

Un vēl pašā noslēgumā gribu teikt Lielo Paldies tiem, kas turpina sekot jaunumiem “Soli pa Solim” blogā. It īpaši paldies manai mammai, kas ir aizrautīga mana bloga lasītāja. Kā arī paldies Inesei par jaukajām atsauksmēm par maniem agrāk publicētajiem Auzu pārslu cepumiņiem. 🙂

Starp citu, ja kādam ir vēlme man privāti iesūtīt savas idejas, ierosinājumus vai komentārus, labprāt uzklausīšu: liigucs@gmail.com.

Jauku vakaru!

Advertisements