Šis ir otrais ieraksts rakstu sērijā “Iedvesmas brīdis”, ko sāku pagājušajā nedēļā un kas arī turpmāk iznāks katru trešdienu. Rakstā apkopoju dažādas saites internetā, kurās apgūt jaunas tehnikas un smelties iedvesmu saviem nākamajiem darbiņiem.

Nedēļas video

Šonedēļ uzgāju kādu interesantu mūzikas video – Austrālijas grupas “Architecture in Helsinki” dziesmai “Like it or Not”. Šīs dziesmas klips ir izšūts! Jā, tieši tā! Tas sastāv no kopā samonetētiem fotogrāfētiem izšuvumiem. Diemžēl liela daļa kustību ir panāktas ne tikai ar pašiem izšuvumiem, bet arī ar datorgrafiku. Taču jebkurā gadījumā darbiņš visai iespaidīgs – izšūt katru detaļu un tās variāciju diez vai ir bijis ātrs process. Mans secinājums – ar radošu pieeju jauki izšuvumi var kļūt par ko daudz vairāk kā tikai sienas dekoru vai spilventiņu.

Nedēļas rokdarbs

Brooches by noodle Bubble on Flickr

Brooches by noodle Bubble on Flickr

Šīsnedēļas labākā rokdarba sadaļai esmu izvēlējusies jaukas brošas, kas izšūtas izmantojot filcu. Tās pagatavojis (-usi) Flickr lietotājs (-a) noodle Bubble. Brošas galvenokārt gatavotas pēc ziedu motīva, un izmantojot gaumīgus krāsu salikumus un “tīras” līnijas, izskatās ļoti glīti. Arī es sev tādu gribētu! Turklāt, ņemot vērā to, ka pati līdz šim ar filcu esmu strādājusi vienīgi izmantojot gatavās filca plāksnītes, tad mani ļoti iepriecināja, ka šo brošu pagatavošanā ir izmantotas tieši tās. Varbūt būs kādreis jāpamēģina.

Nedēļas raksts

Get Squared on Crochet at CraftGossip.com

Get Squared on Crochet at CraftGossip.com

Nesen jauku rakstu ar interesantiem tamborētas sedziņas (un ne tikai) rakstu paraugiem izlasīju CraftGossip.com tamborēšanas sadaļā. Noteikti ir vērts iegriezties un aplūkot, lai savu nākamo tamborēto sedziņu papildinātu ar dažiem interesantiem kvadrātiņiem.

Nedēļas mājas lapa

Etsy

Etsy

Dažiem varbūt tas nebūs vairs nekāds jaunums, taču pilnīgi godīgi – mans šīsnedēļas atklājums bija interneta rokdarbu veikals Etsy! Tajā mākslinieki un rokdarbnieki no visas pasaules pārdod savus lieliskos un oriģinālos izstrādājumus. Protams, es šo lapu ieteiktu izmantot arī kā bezgalīgu iedvesmas banku. Nav jau jāšpiko un jāatdarina oriģināli, taču apskatot piedāvātās produkcijas attēlus var noteikti iemācītie šo to jaunu.

Un tiem, kuriem nav laika šķirstīt bezgalīgi daudzos darbiņus, kas izlikti pārdošanai, iesaku izmantot lielisko iespēju un pierakstīties jaunumiem Etsy blogā, kurā katru dienu tiek publicēti interesantāko veikalā pieejamo produktu sarakstiņi pa tēmām.

Ar to arī noslēdzu šīsnedēļas “Iedvesmas brīdi”. Lai darbīga nedēļa! Tiekamas atkal nākam trešdien!

Advertisements