Jau kādu laiciņu sekoju līdzi kādam interesantam blogam, ko raksta Janice Bautista. Blogs saucas “Paper Beads”, un tajā tiek rakstīts par to, kā no papīra veidot pērlītes, no kurām savukārt var veidot dažādas rotas lietas un ne tikai.

Ideja mani ļoti ieinteresēja, tādēļ izdomāju arī pati pamēģināt.

Papīra pērlīšu veidošana ir aizraujoša, pirmkārt, tāpēc, ka ir iespēja pārstrādāt dažādus vecus žurnālus, reklāmas bukletus un lielveikalu katalogus, un otrkārt, tāpēc, ka rezultātā sanāk unikāli pērlīšu raksti, kuru rašanos veidošanas procesā ir interesanti novērot.

Tātad, lai veidotu papīra pērlītes, ir nepieciešams: šķēres, lineāls, zīmulis, līme, otiņa līmes uzklāšanai, zobu bakstāmie kociņi, laka, virtuves švammīte un, protams, papīrs, no kura tiks veidotas pērlītes.

1.solis: Uz papīra abos galos veic atzīmes (es izvēlējos 1,5 cm platumu), savieno tās ar lineāla palīdzību, lai sanāk gari trīsstūri, kas ir pamīšus uz abām pusēm, un sagriež pa atzīmētajām līnijām. Rezultātā sanāk šādi:

Papīra strēmeles, no kurām tiks gatavotas pērlītes

Papīra strēmeles, no kurām tiks gatavotas pērlītes

2.solis: Uz zobu bakstāmiem kociņiem uzmanīgi uztin pa vienai papīra strēmelītei, pēdējos 10 cm pirms satīšanas apsmērējot ar līmi. Gatavu pērlīti no ārpuses apsmērē ar to pašu līmi vai laku (es izmantoju caurspīdīgu nagu laku). Pērlīti atstāj uz kociņa, lai nožūst. Vislabāk to iespraust, piemēram, virtuves švammītē:

Papīra pērlītēm jāļauj kārtīgi nožūt, atstājot tās uz kociņiem

Papīra pērlītēm jāļauj kārtīgi nožūt, atstājot tās uz kociņiem

3.solis: Kad pērlītes kārtīgi nožuvušas (jāatstāj vismaz uz pusstundu, bet labāk uz stundu), tās var savākt un sākt veidot dažādas rotaslietas no tām:

Gatavas papīra pērlītes

Gatavas papīra pērlītes

Diemžēl pati vēl neesmu izdomājusi, ko tieši taisīt no šīm jaukajām pērlītēm, taču droši var meklēt dažādas interesantas idejas Paper Beads blogā vai arī apskatīt tutoriāļus Youtube kanālā “AubreysBeadsVideo”.

Iesaku iegaumēt dažus knifiņus taisot papīra pērlītes:

  1. Jo garāka un šaurāka ir papīra strēmelīte, jo apaļāka sanāk pērlīte.
  2. Veicot atzīmes uz papīra pirms trīsstūru veidošanas, jāatcerās, ka atzīmes abos papīra galos jāliek pamīšus tā, lai trīsstūra šaurais gars sanāk pretī.
  3. Tinot papīru uz zobu bakstāmā nedrīkst pārcensties, lai tinums nesanāk pārāk ciešs, jo tad pērlīti nevarēs noņemt no kociņa. Kociņa vietā, protams, var izmantot arī kādu metālisku adatu vai ko tamlīdzīgu, jo tad pērlīti noslidināt nost būs vieglāk.
  4. Pēc pērlītes uztīšanas un pirms nolakošanas tomēr ir labāk pērlīti noņemt no kociņa un uzlikt atpakaļ daudz seklāk.
  5. Ņemot pērlīti nost no kociņa ir jāuzmanās arī no tā, lai tinums netiku sabojāts tā, ka biezākā pērlītes daļa vairs nav centrā. Pirms pērlītes nolakošanas to gan vēl var labot.

Ceru, ka Tev izdosies! Sākumā varbūt uzreiz nesanāk, kā gribētos, bet ātri vien var iepraktizēties. Rezultātā es vismaz jau esmu sasniegusi ātrumu – 1 pērlīte 2 minūtēs.

Ceru šo tēmu vēl tuvākā laikā papildināt.

Advertisements